A vidéken dolgozó látássérült szakos gyógypedagógus kollégák szakmai összefogására jött létre az EGYMI utazótanári hálózata. Partnereinknek minden évben szervezünk egy személyes találkozót, ahol lehetőség nyílik a tapasztalatcserére, szakmai kérdések megvitatására, konzultációra. Rendszerint az egész ország területéről érkeznek kollégák erre a szakmai napra, hiszen országos EGYMI-ként minden integráltan nevelt, illetve tanuló gyermek megsegítése a feladatunk, amit közvetetten tudunk csak ellátni, az őket megsegítő gyógypedagógusok, illetve a befogadó pedagógusok összefogása révén.
Az idei programban a speciális iskolában tett óralátogatás, a látássérültek számára is alkalmazható digitális interaktív tananyagok bemutatása, a környezeti adaptációt bemutató vitaindító előadás, a befogadó pedagógusok körében végzett kérdőíves kutatás bemutatása és speciális digitális segédeszközök bemutatása szerepelt.
A program végén lehetőség nyílt a kötetlen beszélgetésre, kapcsolatépítésre is. A résztvevők visszajelzéseiből kitűnik, hogy a munkájukat a településükön (de sokszor az egész adott megyében) általában egyedüli szakemberként végző kollégáknak nagy szükségük van a szakmai találkozókra, a tapasztalatok kicserélésére. Többen most először jártak nálunk, de vannak olyan kollégák is, akikkel több évtizedes szakmai kapcsolatot ápolunk.
A találkozó jó hangulatban telt, inspirálólag hatott a további közös munkára. Több olyan téma is felmerült, amit a jövőben szeretnénk még megvitatni, együtt továbbgondolni. Reméljük, jövőre is lesz lehetőségünk a találkozásra, és minél többen részt tudnak majd venni a programon!