Ez a játék fejleszti a vizuális észlelést, a rész-egész viszonyának a megértését, a szem-kéz koordinációt. Óvodás és alsó tagozatos gyermekeknek egyaránt ajánlom.
A játékhoz szükségünk lesz: orvosi pálcikára – spatulára, celluxra, ollóra, ceruzára, fekete filcre, különféle mintájú sütiszaggatóra, színes festékre, ecsetre.
A feladat menete:
1.) Tegyünk egymás mellé 4-8 darab spatulát, annak függvényében, hogy hány darabos puzzlet készítünk. Az egymás mellé helyezett spatulákat celluxozzuk össze, hogy ne jöjjenek szét, amikor majd rajzolunk rájuk.
2.) Az összeragasztott spatulákat fordítsuk meg, és ceruzával rajzoljunk rá egyszerű alakzatokat – háromszöget, kört, csillagot, szívet, állatokat. A rajzoláshoz használhatunk sütiszaggatókat is, így a gyermekünket is be tudjuk vonni a játékkészítésbe.
3.) Amikor rárajzoltuk a mintákat a spatulára, fessük be a mintákat. Miután megszáradt a festék, fordítsuk meg a képünket, és vegyük le a celluxot, és szedjük szét darabjaira a képet.
4.) Az elkészült puzzle-khez készítsünk mintakártyát is, hogy az elején a gyermekünk tudja nézni, hogy mit kell kiraknia. A mintakártyát nézheti a gyermek a telefonból is, de ha van rá lehetőségünk, akkor jobb, ha kinyomtatjuk azokat.
5.) Játék menete:
– Válasszuk ki, hogy melyik puzzlet rakja ki a gyermekünk, és annak a képét mutassuk meg neki, majd közösen beszéljük meg, hogy mi van a képen.
– Adjuk oda a gyermeknek a kiválasztott a puzzlet, és kérjük meg, hogy rakja ki a kép alapján.
– Szóbeli utasításokkal segítsük őt a kirakásban, adjunk neki támpontokat, pl. hogy figyelje az alakzat körvonalát, az segít a kirakásban.
– Nagyobb gyermek megpróbálhatja mintakártya nélkül is kirakni a képet.
Jó játékot! 🙂
Készítette: Sebők Salome